Fakültemiz Uygulama Gemisine Kavuştu

01 Şubat 2019 Cuma

Fakültemiz için alımı yapılan uygulama gemisinin devir teslim töreni, Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve Sahil Güvenlik  Doğu Karadeniz Grup Komutanı Binbaşı Ali Münir Gümüşbaykal'ın katılımıyla  07 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleşmiştir. 

Giresun liman sahasında Giresun Sahil Güvenlik 71. Bot Komutanlığıyla yapılan devir teslim töreni ile Giresun Üniversitesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan uygulama gemisi sayesinde fakültemiz öğrencileri, derslerde öğrendikleri teorik bilgileri sahada uygulayabilme imkânına kavuşmuş olacaklardır.

 Devir teslim töreninden sonra kısa bir değerlendirmede bulunan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, yönetim olarak her fakültemizin en üst düzeyde eğitim verebilmesi için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini, imkanlarını öğrencilerin dünya standartlarında eğitim görebilmeleri için harcadıklarını belirterek fakültemiz için de bir uygulama gemisinin şart olduğunu ve bu düşünceden hareketle bu geminin alındığını söyledi.

 Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. A. Yalçın Tepe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cin, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Nazım Elmas,  Dr. Öğr. Üyesi Oktay Karaman, Dr. Öğr. Üyesi Abbas Karaağaçlı ile Denizcilik Fakültesi Uzak Yol Kaptanı Öğr. Gör. Hasan Uğurlu'nun da hazır bulunduğu tören sonrasında Rektörümüz ve Sayın Valinin de aralarında bulunduğu protokol üyeleri alınan gemiyle denize açıldılar.

Hızlı Erişim